Yerinde Üretim Yemek Hizmeti


Neden Tercih Edilir?

Genellikle 300’ün üzerinde personel sayısı olan ve yemek üretimi için uygun bir alan tahsis edebilecek firmalar tarafından tercih edilmektedir. Yemeği kendiniz üretmek yerine, profesyonel bir firmanın sizin yerinizde üretmesini tercih etmenizin maliyet, kalite, istikrar, süreklilik vb. sebepleri bulunmaktadır. Ayrıca şehir dışında ve lokasyonel olarak uzakta bulunan firmalar tarafından 300 kişinin altında dahi olsa tercih edilebilmektedir.

Servis Şekli

Yerinde üretim yemek hizmetinde, yemekleriniz sizin mutfağınızda üretilir ve sunuma hazırlanır. Yemek menüleri aylık olarak tamamen müşterinin talepleri dikkate alınarak oluşturulur. Gıda mühendislerimiz tarafından düzenli olarak hizmet kalitesi kontrol edilir ve proje sorumlusu gıda mühendisi / teknikeri üretimin her aşamasında rol alır. En kaliteli malzemeler kullanılarak hazırlanan yemekler taze ve sıcak olarak servis edilir. Bu sayede yemekler en lezzetli halindeyken tüketilebilir. Yerinde üretim yemek hizmeti aynı şartlar altında diğer tüm yemek hizmeti çeşitlerine göre daha sağlıklı ve daha kalitelidir çünkü, yerinde üretim yemekte yemekler herhangi bir işleme ya da müdahaleye gerek kalmaksızın anında üretilir ve tüketilir.

Yerinde Üretim Avantajları

  • Yerinde yemek üretim hizmetinde yemek sayı planlaması, yemek sayılarında değişiklik, mesai yemekleri gibi konularda daha kolay esneklik gösterilebilmektedir.
  • Yemekler üretildikten sonra anında tüketildiğinden ötürü, yemeklerden memnuniyet üst seviye olacaktır.
  • Yerinde üretim yemek hizmeti, eğer çalışan sayısı fazla ise maliyet olarak daha uygun olabilmektedir.
  • Her ne kadar şuana kadar Crane Food Solutions‘ta böyle bir sorun yaşanmasa da taşımalı olarak gelen yemekler; trafik, doğal afet gibi istenmeyen sebeplerden ötürü geç kalabilme riski bulunmaktadır.
  • Covid-19 sürecinde sosyal izolasyonun sağlanması gereken bu dönemlerde yerinde üretim yemek, daha mantıklı bir tercih olabilmektedir.

Yerinde Üretim Fiyatlandırma Politikası

İş yeriniz için yerinde üretim yemek hizmeti sağlayacak yemek firması olarak bizi tercih etmeniz halinde karşınıza çıkabilecek olan tahmini maliyet için faktörler şu şekilde olacaktır.

  • Yemek üretimi için gerekli olacak yatırımların toplamı
  • Yemek menüsü içeriği
  • Çalışan sayısı
  • Diğer durumlar

Crane Food Solutions Yemek Firması olarak yukarıdaki durumları değerlendirerek birim yemek fiyat teklifi hazırlamaktayız. Bu noktada yemek menüsü içeriği net bir şekilde belirlendikten sonra salt yemek maliyeti hazırlanır. Sonrasında yapılacak olan yatırım miktarının toplamı, sözleşme süresi üzerinden aylara bölünür. Sonrasında ise çalışan sayısına bölünerek birim maliyet hesaplanır. Maliyetlerin birim maliyetlere bölünmesi gerektiği için çalışan sayısının tam olarak bilinmesi fiyatlandırma açısından çok önemlidir. Bu kriterler doğrultusunda doğru bir fiyatlandırma politikası yapılabilir. Bunların dışında yemek firması tarafından yapılması beklenen ekstra durumlar var ise bunlar da belirtilerek fiyatta artış ya da iskonto istenebilir. Örneğin, firmanın başka bir şubesi için de yemek hizmeti isteniyorsa ve aynı yerde üretilmesi isteniyorsa, o yemeklerin hazırlanması ve taşınması gibi ekstra durumlar da çıkabileceği için fiyatta değişiklik gösterebilir. Ya da öte yandan yapılacak yatırımların bir kısmını ya da tamamını üstlenen firmalar, birim yemek fiyatı üzerinden indirim isteyebilmektedir. Bu noktada size düşen, nasıl bir yemek hizmeti istediğiniz ve doğru yemek hizmeti şeklinin ne olduğudur.